lunedì 3 dicembre 2012

Omelete me perime dhe djathe kackavall te grire

Ja dhe nje recete per nje mengjes te bollshem alla shqiptarçe :D...


omelete me perime

PERBERESIT

 •  4 kokrra veze
 •  gjysem speci jeshil
 •  gjysem domate
 •  disa kerpudha te grira holle
 •  pak qepe
 •  majdanos sipas deshires
 •  djathe kackavall i grire ne rende

PERGATITJA

I grijme te gjithe perberesit ne kubike dhe i skuqim ne nje tigan me pak vaj.rrahim vezet ne nje tas dhe i hedhim siper perimeve ne fund i hedhim djathin e grire dhe majdanozin e palosim ne dysh dhe eshte gati per tu servirur.

4 commenti:

 1. omleta me e shishme ne bote

  RispondiElimina
 2. nje omlete shume e shishme

  RispondiElimina
 3. prit ta provoj edhe te them

  RispondiElimina
 4. Po shum e shijshme

  RispondiElimina