mercoledì 10 luglio 2013

Recete per molto me brume sfoljat

Kjo eshte nje recete e thjeshte per mengjesin.

Perberesit:

  • 1 pako me brume sfoljat
  • marmallate ose reçel nga fruti juaj i preferuar
  • djathe kremoz pa kripe psh philadelphia 
  • 1 te verdhe veze
Pergatitja:

Ne nje plan pune shtrijme brumin soljat dhe me pas e ndajme si ne figure ne drejtkendesh te madhesise te deshiruaar.
Mbi çdo briosh vendosim ne mes pak djathe dhe reçel. E mbyllim "gershet" dhe vendosim rradhe ne nje tepsi te shtruar me leter furre.
Ne fund, lyejme me te verdhe veze dhe futim ne furre ne temperature pjekjeje 180° derisa te marrin ngjyren e kuqeremte.
Brioshet apo moltot jane gati.


Nessun commento:

Posta un commento