martedì 9 agosto 2011

Antipaste specash te ftohte

Per te pergatitur kete antipaste duhen:
1 vazo speca turshi
1 kuti peshk ton ne vaj
Salca rubra(kliko per te pare pergatitjen)
2 luge kafeje me buke te grire
gjysem thelbi hudher te grire
pak spec djeges sipas deshires

Pergatitja:
Vendosim ne pjatancen e serviries specat e prera(sipas deshires specat nuk eshte e thene te jene agrodolçe  apo turshi,mund te perdorni specat e pjekur)ne fije te gjata.
ne nje tas,thermojme tonin,shtojme hudhren,salcen rubra,buken e grire dhe i perziejme mire.
Shtojme pak spec djeges te grire holle ose majdanoz sipas deshires.Mund ta pergatitni antipasten  edhe kohe para servirjes dhe ta mbani ne frigorifer.
Koha e pergatitjes 5'

Nessun commento:

Posta un commento