mercoledì 10 agosto 2011

çfare do te gatuaj sot?

Te gjitha ne amvisat çdo dite vrasim mendjen se çfare do te gatuajme,madje duket aq gje serioze sa ndonnjehere une pyes veten çfare do te shpik sot :)? Kjo sepse jo gjithmone kemi ne frigorifer ingredientet e nevojshem per gjerat qe kemi ne mendje.Atehere per t'u ardhur ne ndihme ne menyre sa me efikase une po ju shkruaj ketu nje menu javore(çdo jave nje te re,te pakten per nje muaj) te ciles do i vije nga pas lista e ushqimeve qe do tu duhet te blini * dhe me pas  recetat.

                                       MENUJA JAVORE

          DARKA:
LISTA E USHQIMEVE PER JAVEN E PARE:
 • FILETO DERRI (NE BAZE TE NUMRIT TE PERSONAVE NE FAMILJE)
 • 1KG MISH VICI PRERE NE COPA TE VOGLA SI PER TASQEBAP
 • MAKARONA
 • PESHK
 • MIELL,DJATHE,MAJA BUKE
 • ORIZ
 • 1LEPUR

12 commenti:

 1. Faleminderit! Recetat jane te thjeshta per tu perdorur edhe nga njerez qe nuk dallohen per aftesi te vecanta ne gatim ose iu mungon eksperience e te gatuarit. Eshte e vertete qe eshte shqetsim se cfare duhet gatuar cdo dite aq me teper per njerezit qe punojne dhe pjesen me te mire te dites e kalojne jashte shtepise. Une jam nje nga keto njerez. Keshtu, Faleminderit!

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Faleminderit e nderuar mike per miresjelljen dhe qe na ndiqni dhe na kushtoni vemendjen tuaj. Pershendetje

   Elimina
 2. si behet kosi me fruta

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Per kosin me fruta eshte e keshillueshme qe te zesh kosin si normalisht pa e perzier me frutat me pare, pasi aciditeti i frutave mund te pengoje fermentimin. Kur kosi te jete gati dhe te jete ftohur per ca ore ne frigorifer e perzjejme me copa frutash ose reçele nga frutat e preferuara.Kjo eshte menyra me e shpejte per pergatitjen e kosit te frutave dhe ajo me e shendetshmja pasi çdo perberes do te jete i fresket.

   Elimina
 3. Ju lutem doja receten e panakotes.flm mese Leni mundesi

  RispondiElimina
 4. dua nje recete argetuese per femije

  RispondiElimina
 5. doja nje recete argetuese per femije

  RispondiElimina
 6. doja nje pice te thjeshte

  RispondiElimina
 7. faleminderit për recetat tuaja më kan ndihmuar shum .ju lutem na shkruani përsëri të tilla receta.janë të thjeshta dhe të kuptushme.respekte

  RispondiElimina