lunedì 8 agosto 2011

Receta granite coca cola

Meqenese e fillova me granitat si "shuajtese vape" :) po vijoj me nje recete fare te thjeshte,pra si te bejme nje granite coca cola.
1/4 liter coca cola
40 gr sheqer
lengu i 1/4 limoni
Perziejme te gjitha ne nje ene metalike  dhe i veme ne ngrirje
Ka disa menyra me pas per copettimin e akullit
1-duke perzier vazhdimisht gjate procesit te ngrirjes
2-duke e lene te ngrije complet ne kube dhe me pas te grihen ne frulator
3-duke eperdorur nje thike me dhembe per te krojtur siperfaqen e akullit
e rendesishme eshte per graniten qe copezat e akullit te rezultojne te vogla e te imeta

Nessun commento:

Posta un commento