giovedì 29 dicembre 2011

Biskota çaji

Per 1 kg biskota duhen:
4gota uji miell,
1filxhan çaji sheqer
1filxhan çaji gjalpe
2kokra veza
1/2 luge kafeje me sode
kos ose uje 1 filxhan kafeje
arra te grira 2 luge gjelle

Ne nje tas rrihen vezet me sheqerin,gjalpin,kosin e ujin e me pas shtojme miellin e perzier me sodezihet brumi dhe hapet ne pete me trashesi 4-5mm,pritet ne format qe deshirojme.Biskotat shtrohen ne tepsi pak distante njera nga tjetra dhe futen ne fure  per rreth 8-10'

1 commento: