mercoledì 21 dicembre 2011

Bombone me are kokosi

Festat po  afrojne dhe ju keni plot gjera ne mendje per te surprizuar miqte tuaj,po pak kohe.
Ja nje recete e thjeshte qe kerkon vetem pak minuta pune:
Perberesit:
2 filxhane e 1/2 arre kokosi e grire(natyrore,pa sheqer..)
1 kuti qumesht milk apo i kondensuar
bajame te qeruara
Pregatitja:
Perzihet qumeshti milk me arren e kokosit derisa te krijohet nje miks i pershtatshem per tu
ndare e punuar lehtesisht.
Pra pasi te jete punuar mire ky brume,marim e formojme toptha te vegjel sa nje bombone.Me pas
ne qender te çdo bomboneje futim nje bajame.Per te perfunduar,kalojme te gjitha topthat ne pluhurin e kokosit dhe i leme ne frigorifer per 4 ore.Serviren te ftohta5 commenti:

 1. po si kshu spo e kuptoj dhe aq mire

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Nuk e di ne cilen pike nuk e kupton receten:
   Arra e klokosit gjendet e gatshme,ne supermarket, e grire, ne qese...
   Qumeshtin milk mund te gjeni receten ne blogun tone,per ta pergatitur vete ne ambjentin e shtepise..perzihen dhe formojne nje brume, qe ska nevoje te piqet...

   Elimina
 2. 2 1/2 filxhan caji apo filxhan kafeje?

  RispondiElimina
 3. sa kot kjo receta urime

  RispondiElimina
 4. Super e shijshme. Urime.!

  RispondiElimina