mercoledì 21 dicembre 2011

RECETA RATATUIA(TURLI) E WURSTEL(SALCICE)

INGREDIENTET:
  1. 1 QEPE
  2. 1 SPEC
  3. 1 KUNGULL IVOGEL
  4. 1/2 PATLLIXHAN
  5. 2 PATATE
  6. 1/2 KUTI DOMATE  KOKER KONSERVE OSE 4 DOMATE MESATARE TE CILAT DO I KENI PASTRUAR NGA CIPA
  7. VAJ,HUDHER,1 KUB KNOR(KONCENTRAT PERIMESH)
  8. 2 SALCICE APO WURSTEL, TE MEDHA
MENYRA E PERGATITJES:

-PRISNI NE COPA:QEPEN SPECIN,KUNGULLIN,PATLLEXHANIN DHE PATATET
-HIDHINI TE GJITHA TE KAURDISEN NE NJE TENXHERE KU ME PARE ESHTE HEDHUR SASIA E VAJIT DHE E HUDHRAVE TE DESHIRUARA,I SKUQIM LEHTE DHE ME PAS SHTOJME DOMATET,EREZAT DHE KUBIN KNOR
-I PERZIEJME MIRE DHE I LEME NE ZJARR TE NGADALTE PER 15 MIN
-SE FUNDI,SHTOJME WURSTEL DHE SERVIRIM.

Nessun commento:

Posta un commento