lunedì 2 gennaio 2012

Biftek derri role

Per 4 persona:
4 bifteke derri
erezat e deshiruara,pak miell,1/2 gote vere e bardhe

Rrahim mire mishin dhe e mbulojme me erezat e deshiruara dhe kripe ne sasine e duhur...Pastaj e mbeshtiellim ne forme roleje dhe e mbyllim duke fiksuar me nje kruajtese dhembesh.Kalojme rolete ne miell dhe i skuqim ne pak vaj ne flake te ulet.Pasi te kete mare faqe ne te gjitha anet,shuajme me vere te bardhe,shtojme 1 gjethe dafine dhe e leme te avulloje pak.Serviret e ngrohte dhe shoqerohet me sallate ose perime.

Nessun commento:

Posta un commento