giovedì 26 gennaio 2012

BYREK ME PRESH DHE KOS

KJO ESHTE NJE RECETE E SHIJSHME SI PER TE RRITUR ASHTU DHE PER FEMIJE.kETE E THEM NGA EKSPERIENCA,SEPSE FEMIJET E MI CDO LLOJ BYREKU E PELQEJNE.

Preshin (4-5 cope), pasi ta pastroni, priteni ne rrathe te holle. Ne nje tigan te thelle hidhni pak gjalpe dhe vereni ne zjarr te mesem. Shtoni preshin dhe kaurdiseni derisa te zbutet mire. Shtojini pak qumesht.Kur qumeshti ose kosi  te jete pire nga preshi, hiqeni tiganin nga zjarri dhe lereni te ftohet.
Ne nje ene te thelle hidhen dy veze, gjize (rrethe 300g, mund ta zevendesoni me te njejten sasi djathi te bardhe te therrmuar) dhe, sipas deshires, edhe nje gote uji kos.(une iu shtoj gjithmone kos pasi i jep pak me teper shije mqse preshi eshte i embel...)  Perziejini te gjitha mire me njera - dhe shtojini ne fund preshin e ftohur.
 Filloni te mbushni petet. Petet mund te pergatiten vete ose blihen te gatshme. Ne dyqanet e turqve gjeni me siguri pete te gatshme. Mbushja e pergatitur, nje-dy luge gjelle, vendoset ne mes te petes. Me pas peta paloset sic tregohet ne fotot e meposhtme.
 Pasi t'i keni mbushur te gjitha petet, sperkatini me gjalpe dh futini te piqen ne furren e pranxehur, ne temperaturen 220°C.

Kur byreket te kene marre nje ngjyre te arte ne te kuqerremte, hiqini nga furra dhe ... shijojini.

Nessun commento:

Posta un commento