lunedì 2 gennaio 2012

Makarona fluturimthi :)

Perberesit:
300gr spaghetti apo makarona nr5
1konserve me domate kokerr
1thelb hudher
ereza
kripe,piper,spec djeges
dy luge panna ose krem qumeshti
djathe i grire


Pergatitja:
Zjeni makaronat:100gr per person + nese deshironi 100 gr per receten (makarona te skuqura)
Nderkohe pergatitim salcen me vajin,hudhren e shtypur , domatet,erezat kripen,piperin e specin djeges nese deshirojme
Kur makaronat te kene arritur zjerien e duhur,kullojini dhe bashkojini me salcen duke i perzier mire ne nje flake te ulet dhe me 2 luget e panes
Sherbehen me nje grusht te mire djathi te grire siper dhe gjethe te fresket borziloku ose dhe majdanoz
Fotografia eshte thjesht indikative e mare nga neti.1 commento: