mercoledì 25 gennaio 2012

recete per femije:krem me pule dhe patate

Per nje ose 2 racione duhen:
gjysem filxhani me gjoks pule te zier
gjysem patate
gjysem filxhan leng pule 
1 luge pana
pak majdanoz te grire holle

Gatimi:

veme pulen te zieje me pataten dhe me pas i vendosim  gjithe ingredientet e lartpermendur(perveç panes e majdanozit) ne mixer ,purene e ngrohim ne nje tenxhere te vogel e rregullojme me kripe e vaj ulliri,shtojme panen dhe servirim duke zbukuruar me majdanoz te grire holle.

Nessun commento:

Posta un commento