lunedì 23 gennaio 2012

Tarator me tranguj

Ja dhe nje recete qe zbukuron tryezen tuaj ne raste festash.Mund te perdorni kosin ose ne rast festash salce kosi.
Nevojitet për 4 persona :
800 ml kos
1 trangull
4 thelpinj hudhër
krip
Pergatitja:
Në një enë shtypet hudhra me pak kripë, pastaj trangulli, me thikë, copëtohet në kube shumë të vogla dhe hidhet mbi hudhra, mbi të hedhim kosin dhe përzihet mirë. Mund të serviret sipas dëshirës, në pjata të vogla të dekorohet me ullinj te zinj pa fare,apo dhe ullinj te mbushur me spec djeges.

Nessun commento:

Posta un commento