lunedì 6 febbraio 2012

supe peshku me perime

Për 4-5 persona duhen:
lëng peshku 1.5 litra, patate 2-3 kokrra, karota 3-4 copë, mashurka 8-10 copë, selino, vaj 3-4 lugë gjelle, domate 2 kokrra, kripë, piper, majdanoz, dafinë.
Pergatitja:
Patatet , karotat, mashurkat dhe selinoja, pastrohen e priten në copa kubike. Në tenxhere me vaj (mundësisht vaj ulliri) kaurdiset qepa e grirë hollë, pastaj shtohen karotat, selinoja, mashurkat, pak miell dhe pasi kaurdisen shtohen domatefreskëtacilave u ëshpastruar lëkura. Lëngu i peshkut i përgatitur qysh më parë dhe i kulluar i hidhet përzierjes dhe lihetmarrë valë, shtohen patatet dhe lihenziejnë rreth 10-15 minuta derisajenë gati. Gjazierjes hidhet një fledafine. Supa rregullohet me kripë, piper e majdanoz. Gjavendosjes në pjahidhen copa tul peshkuziera epastruara nga halat.

Nessun commento:

Posta un commento