martedì 6 marzo 2012

Receta per kremin e pastiçerise

Ky lloj kremi ka nje perdorim te gjere ne embelsirat.Mund ta blini te gatshem por mund ta beni dhe vete ne kete menyre:
perberesit:
  1. 4 te verdha veze
  2. 100 gr sheqer
  3. 50gr miell
  4. 500ml qumesht i ftohte
  5. 1 zarf vanilie
  6. 1 lekure limoni te grire ne rende,vetem pjesen e verdhe,beni kujdes qe mos kapi cipen e bardhe
Pergatitja:ndiqni me kujdes hap pas hapi per nje realizim sa me te mire te kremit.
Bashkojme te verdhat e vezes me sheqerin dhe i rrahim sa formojne nje krem te bute dhe homogjen.
Perziejme pak nga pak me miellin e situr,me kujdes qe te mos fotmohen kokriza.
Pasi perzierja te jete gati,e bashkojme me qumeshtin e ftohte dhe lekuret e limonit me vanilien.trazojme dhe veme ne zjarr te ngadalte duke perzier vazhdimisht me qellim te mos ngjitet ne fund.Leme te bjere ne vale dhe rregullojme trashesine qe duam nga nje kohe prej 2-5 minuta.kremi eshte gati.Nese do e perdorim per mbushjen e tortes,do e hedhim ne 1 ene qelqi ku do e perziejme vazhdimisht dhe e mbulojme me nje pecete te paster, te lagur .

Turta e pasionit

Per te pergatitur kete torte ju duhet pandispanja,receten e te ciles e gjeni ketu: recete pandispanja.
Ndersa per farçituren apo mbushjen perpiquni gjithmone te punoni me fantazine tuaj,ne baze te perberesve qe mund tu ndodhen ne shtepi.Elementi me i domosdoshem eshte panna,me te cilen do te vishet torta nga jashte dhe do te mbulohet cdo parregullsi estetike.Ja pra si e mbusha une torten ne figure:
Perberesit:
1 vazo reçel luleshtrydheje ose ate qe preferoni me shume.
qumesht ose liker luleshtrydheje.
krem pastiçerie:kliko per te pare receten nese se perdor te gatshem
1 kuti e madhe me panna vegjetale e cila do te rrihet per tu shkumosur.
bajame te qeruara.
1 pako me pandispanje te gatshme nga ajo me 3 shtresa(gjithmone nese keni vendosur ta blini dhe jo ta beni vete)

Pergatitja:
Marim pandispanjen dhe e ndajme ne 3 pjese te barabarta trashesine e saj;nese eshte e gatshme,i ndajme me pare rrathet mire nga njeri-tjetri.
Marim shtresen e pare dhe e lagim ose me qumeshtin(nese do te hane femije te vegjel)ose me 1 gote rakie me liker luleshtrydheje te cilin e bashkojme ne 1 gote qumesht.Pasi e njomim njetrajtesisht,shtojme 1 shtrese jo shume te trashe reçeli(e lyejme njelloj si te qe nje fete buke),vendosim mbi te shtresen e dyte,e lagim perseri edhe kete,me pas e mbulojme ne menyre te njetrajtshme me kremin e pastiçerise(te ftohte)
Ne nje tas te thelle rrahim fort panen,me rrahesin elektrik nese dispononi dhe kur te jete e mpiksur mire,lyejme anembane torten duke shtrire mire ne menyre homogjene e me pas me nje shiringe per embelsira,zgjedhim formen e deshiruar dhe zbukurojme anet e tortes.Nese nuk keni shiringen per embelsirat,mund te perdorni nje qese plasmasi te paster,te ciles do ja prisni pakez fundin.Ne fund,mqse torten ne figure une e bera per ditelindjen e bashkeshortit tim me bajamet e qeruara bera ne qender te tortes nje zemer.

Shenim:kam provuar ta bej kete torte edhe ne shume menyra te tjera,psh me luleshtrydhe te fresketa,çokollate te bardhe dhe te zeze,por kjo kerkon nje shpiegim me vete pasi s'eshte shume e komplikuar po do pakez kohe.Mund te perdorni ne vend te kremit te pastiçerise,kremin me veze dhe maskarpone te pergatitur si per tiramisuneNe shtresen e fundit,para shtrimit te panes mund ta lyeni pandispanjen me nje shtrese te holle çokokremi,ose ne fund si te keni zbukuruar torten mund te grini çokollate mbi te.Une e pluhurosa me kakao,mqse nuk kisha çokollate.Te dashura amvisa,mjafton vetem 1 ide per ti dhene sprintin fantazise suaj.Ju befte mire!