sabato 6 ottobre 2012

ANTIPASTE APO MEZE ME PATELLXHAN DHE SPEC TE KUQ:

Përbersit :

•2 patëllxhanë, 
•2 speca të kuq, 
•2 thelbinj hudhrash, 
•një grusht me arra të copëtuara, 
•gjysmë tufe majdonoz, 
•kripë, 
•vaj ulliri, 
•uthull, 
•piper i zi (sipas dëshirës)

PERGATITJA

Pergatitja:
Se pari piqini patëllxhanët dhe specat mbi sobë. Hiqjani lëkurat. Më pas futini në robot së bashku me arrat e copëtuara, hudhrat e grira, majdanozin, vajin, uthullën, kripën dhe piperin dhe përzinin mirë derisa të përftoni një masë homogjene.
Kimen mbeshtilleni me flete patllixhanesh te pjekur ne forme roleje.

Nessun commento:

Posta un commento