domenica 14 ottobre 2012

Kerpudha

Sot me sollen disa kerpudha,te cilat i lava,i pastrova dhe i gatova shume thjesht.Iu dhashe filllimisht nje vale ne uje me kripe,as nje minute,me pas i kullova dhe  i lashe te thahen mbi zjarr,ne tigan.Shtova gjalpe dhe 2 thelpinj hudher; i kavardisa mire sa moren nje ngjyre te kuqeremte,i shuajta me pakez vere te bardhe,shtova 1 luge miell dhe si mori ngjyre te kuqeremte dhe mielli shtova me sy uje per te arritur trashesine ne te cilen i preferoja.Dolen shume te shijshme.

Nessun commento:

Posta un commento