sabato 6 ottobre 2012

Molle sheqeri (Candy apple)

Ju kujtohen mollet e sheqerit, qe shpesh kur ishim te vegjel i shisnin poshte pallatit?
Mu kujtua thjesht nje dite dhe vendosa te gjeja nje recete ose me sakte te gjeja masat e sakta, pasi per receten nuk duhet ndonje gjenialitet i madh: sheqer i djegur me ngjyroses te kuq.
Eshte shume e thjeshte:

Perberesit:

  • 1gote uji sheqer
  • ngjyroses i kuq
  • 1 luge mjalte
  • molle te vogla jeshile
Pergatitja:

Ne nje tenxhere te vogel te lagur shtojme sheqerin dhe e veme mbi zjarr te ngadalte qe te shkrije. E trazojme me luge druri derisa te karameloset, shtojme ne fund mjaltin dhe ngjyrosesin e kuq aq sa duhet.

Nderkohe mollet i kemi lare dhe ngulur ne steka druri te holla (ide psh mund te konservoni stekat prej druri te akulloreve gjate veres)

Ndersa karameli eshte akoma i nxehte ngjyejme ne te mollet nje e nga nje dhe i veme mbi nje tave me koken poshte. 

Ne vend te sheqerit normal mund te perdorim  karamelin mou.

Receta eshte gati. Mund te kenaqni vogelushet tuaj ;)

Nessun commento:

Posta un commento