martedì 9 ottobre 2012

Patate fure me djathe dhe proshute.

Perberesit:

  1. 500gr patate
  2.  proshute e tipit speck 150gr
  3. Djathe (preferohet provola affumicata,por mund te zevendesohet me çfaredolloj tjeter djathi te bute)
  4. beshamele
  5. kripe

PERGATITJA:
Presim gjatazi patatet,jo shume holle,i skuqim dhe me pas i veme mbi leter fure ose guzhine qe te humbasin lyren e tepert.

Pergatitim beshamelen me 100gr gjalpe,1 liter qumesht,pak arre moskat dhe pak piper te zi.


Kur beshamela te jete gati ne nje tave shtrojme nje shtrese beshamele dhe m bi te shtrojme fetat e patateve.
Mbulojme me feta djathi dhe proshute dhe siper veme patatet e tjera.Perseritim operazionin derisa te mos kemi me ingrediente.

Mbulojme shtresen e fundit me beshamele,djathe te grire e copa gjalpi. dhe e veme ne furen e nxehur me pare,ne temperature 200°,per 15' Me pas fikim furren dhe e leme taven brenda per 30'.
Tava eshte gati:e shpejte dhe e shijshme.
Ju befte mire!!!


Nessun commento:

Posta un commento