lunedì 19 novembre 2012

Buke e bere vete,gershet

Ja dhe nje recete tjeter per pergatitjen e bukes vete.

PERBERESIT:

  • 40cl qumesht i vakur
  • 30gr maja e fresket
  • 700gr miell i situr
  • kripe sa duhet
  • 1luge me maje sheqer
  • 1 veze e rrahur.
PERGATITJA:

1.Ne nje ene shkrijme ne nqumeshtin e ngrohte majane.

2.Ne nje tas te madh perziejme miellin,kripen dhe sheqerin,hapim nje gropez ne qender dhe fillojme te shtiem ne te qumeshtin. Punojmemire per 10' e derisa te kemi nje brume te bute dhe elastik.E mbulojme me nje picete dhe e leme per 1 ore te vije ne te ngrohte(psh afer kaloriferit)

3.Punojme brumin me shpejtesi dhe e ndajme ne tre pjese te barabarta.Formojme me to tre rripa te gjate rreth 30cm,pak me te holla ne ekstremet e tyre sesa ne qender.Me tre rripat formajme nje gershet,duke i ngjitur mire ekstremitetet me gishtat e lagura me uje.

4.Veme buken ne taven e pjekjes,e mbulojme me leter furre dhe e leme perreth 1 ore,derisa tet dyfishoje vellimin.Ngrohim furren ne temperature 210°C.Lyejme buken me te verdhe veze dhe e leme te piqet per 35-40'

Ju befte mire

Nessun commento:

Posta un commento