mercoledì 28 novembre 2012

GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE

Per te gjithe shqiptaret anekend botes, urojme nje pervjetor te bukur dhe te paharruar te pavarsise.
Kjo eshte embelsira per diten e sotme. ;)
GEZUAR!!!

Flamuri permbledh kujtimet e shkuara te nje kombi dhe nje gjuhe te pashkruar qe mund ta kuptoj syri dhe zemra e cdo njeriu me ndjenja. Cilat jane kujtimet qe shfaq, duke valuar, Flamuri yne? Nuk jane kujtime goditjesh kundra fqinjeve, nuk jane kujtime lakmirash dhe rrembimesh: jane kujtime vetembrojtjeje me mundime te palodhura dhe me trimerira te gjata e te forta qe kane lene gjurma ne letersine e gjithe popujve te qyteteruar. Nga kjo pikepamje mund te mburremi se Flamuri yne, sic eshte nje nga me te vjetrit e botes, eshte dhe nje nga me te drejtet.
Faik Konica

Nessun commento:

Posta un commento