mercoledì 21 novembre 2012

Torteza me tagliatelle dhe kerpudha.

Perberesit:


  • 400gr kerpudha te fresketa
  • vaj ulliri
  • 1 thelb hudher
  • kripe,piper
  • 1 tufe majdanoz
  • 250gr makarona te tipit tagliatelle (taliatele)
  • 1 veze
  • 30gr djathe parmigiano ose kaçkavall te grire.

Pergatitja.
1 Pastrojme kerpudhat,i presim ne copa te medha dhe i skuqim ne nje tigan me pak vaj,hudhren e shtypur,dhe pak kripe e piper


2. Kur te jene te zverdhura mire e te zbutura,fikim zjarrin dhe aromantizojme me majdanoz (1 luge) te grire holle

3.Gatuajme taliatellet ne uje te nxehte me kripe,i kullojme kur jane ende "al dente" dhe i bashkojme ne tiganin me kerpudha.Hedhim  atje dhe vezen e rahur me djathin e grire e i perziejme mire.

Lyejme me vaj stampat e silikonit dhe i mbushim me taliatele.

5.gatuajme ne furren e paranxehur ne temp 180° per 20-25'.Kur te jete gati e hedhim neper pjata.
Ju befte mire!

Nessun commento:

Posta un commento