lunedì 24 dicembre 2012

Menuja per krishtlindjet

Pershendetje miq te blogut dhe miq te faqes sone facebook: RECETA TE THJESHTA DHE TE SHPEJTA
Ju urojme nga zemra:gezuar festat!
Meqenese per vitin e ri do te bazohemi tek tradicionalja,per krishtlindjet (kush i feston) po ju paraqesim nje menu mix te huaj dhe shqiptare.

Pjate e pare:
Kete lazanje me perime,e cila ke qene nje sukses si per blogun edhe per faqen e facebook persa i perket numrit te klikimeve dhe numrit te pelqimeve:
Lazanja  me perime

Pjata e dyte:

Rrosto lepuri

Qofte

Per te kompletuar pjatat mund te pergatitni:
Patate te skuqura,te cilat do te serviren me qoftet dhe llojin e djathit qe preferoni,ose mund ti bashkangjiten pjates se pare,e cila megjithese quhet lazanje ka komplet permbajtje perimesh.

Si embelsire,natyrisht s'mund te mungoje me e dashura dhe me e pelqyera(edhe ne kete blog)

Trileçe


Nessun commento:

Posta un commento