lunedì 3 dicembre 2012

Omelete me perime dhe djathe kackavall te grire

Ja dhe nje recete per nje mengjes te bollshem alla shqiptarçe :D...


omelete me perime

PERBERESIT

  •  4 kokrra veze
  •  gjysem speci jeshil
  •  gjysem domate
  •  disa kerpudha te grira holle
  •  pak qepe
  •  majdanos sipas deshires
  •  djathe kackavall i grire ne rende

PERGATITJA

I grijme te gjithe perberesit ne kubike dhe i skuqim ne nje tigan me pak vaj.rrahim vezet ne nje tas dhe i hedhim siper perimeve ne fund i hedhim djathin e grire dhe majdanozin e palosim ne dysh dhe eshte gati per tu servirur.

4 commenti: