giovedì 7 febbraio 2013

SALLATE MAQEDONASE ME PAPYA DHE MANGO

Sallata maqedonase me papaya dhe mango eshte e keshillueshme sidomos per grate shtatzena.
Kjo recete eshte mare nga nje reviste mbi shtatzanine. Eshte nje recete e thjeshte dhe e shpejte per tu realizuar.
PERBERESIT PER 4 PERSONA:
  • 2 papaya
  • 1mango
  • 1portokall i kuq
  • 20gr sheqer
  • gjethe menteje
  • biskota te thata
Si pergatitet sallata me papaia dhe mango?

Qerrojme frutat, eleminojme farat nga papaia dhe faren e madhe te mangos.
Presim frutat ne copa te vogla dhe shtrydhim mbi to lengun e
portokallit te kuq.

Vendosim frutat ne nje kontenitor te pershtatshem dhe rregullojme me 
portokall te shtrydhur dhe sheqer.

Leme ne frigorifer per nje ore dhe sallata eshte gati per servirje.

E servirim me gjethe menteje dhe me sasine e biskotave te deshiruara.
nje ide servirjeje eshte dhe si ne figure.

Ju befte mire!Nessun commento:

Posta un commento