giovedì 14 febbraio 2013

Torte margarita

Si te zbukurojme nje torte ose kek me panna, luleshtrydhe dhe kikirik

Perberesit:

  • luleshtrydhe sa duhet
  • 1 zarf pluhur vanilje
  • panna e rrahur
  • sa duhet kikirike te fresket
  • krem pasticerie
Pergatitja
Presim torten e ftohte ne tre pjese.
Vendosim bazen ne nje piate per torta.
E lyejme me panen, rregullojme siper luleshtrydhet dhe e mbulojme perseri me panna.
Veme siper diskun e dyte te tortes, e mbulojme me krem pasticerie
dhe vendosim diskun e fundit. Rregullojme me panna luleshtrydhe dhe kikirik.

Nessun commento:

Posta un commento