lunedì 13 maggio 2013

Buke me djathe dhe hudhra te njoma

Kjo eshte nje meze e thjeshte per tu realizuar dhe shume e shijshme.

Perberesit:

  • 1 buke jo e pjekur shume nga siper
  • 2-3 hudhra te njoma
  • feta djathi kaçkavall sipas deshires
  • vaj ulliri dhe ereza sipas deshires
Nese doni mund te shtoni dhe domate qershiza te prera pegjysem. Presim buken si ne figure. Shtojme te gjithe perberesit duke i shperndare ne menyre homogjene.
Ndezim stofen ne temp max dhe kur te jete nxehur mire futim buken.
Vajin e ullirit e shtojme ne fund pasi te kemi nxjerre nga furra.

Ju befte mire!


Nessun commento:

Posta un commento