sabato 25 maggio 2013

Guacamole- recete Meksikane

Guacamole eshte recete meksikane e fresket, e cila mund te serviret si antipaste.

PERBERESIT:

  • 2 avocado
  • gjysem qepe
  • 1 domate
  • kripe
  • leng limoni
  • spec djeges
PERGATITJA:

Per pergatitjen e guacamoles veprojme ne kete menyre:

Presim ne kube te vegjel domaten dhe qepen. Qerrojme dhe shtypim  avokadon derisa te behet pure.
Ne nje ene te bollshme perzjejme te gjithe perberesit. Shtoni kripe, spec djeges dhe leng limoni.


Nessun commento:

Posta un commento