mercoledì 5 giugno 2013

Torta Kaprese

Torta Kaprese apo si shkruhet ne origjinal Caprese, eshte nje embelsire tipike Napolitane, origjinale e ishullit te Kaprit, me baze çokollate dhe bajamesh,pa miell, krokante nga jashte dhe e bute brenda. Torta Kaprese eshte nje embelsire e lehte per tu realizuar dhe njekohesisht meqenese nuk permban miell eshte nje embelsire e pershtatshme per ata qe vuajne nga celiakia.

PERBERESIT:

  • 4veze 
  • 300gr bajame te qeruara
  • 170gr gjalpe
  • 200gr sheqer
  • 200gr çokollate fondente -pa qumesht
PERGATITJA
  1. grijme ne mikser bajamet
  2. shkrijme çokollaten me gjalpin
  3. rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin, shtojme çokollaten e shkrire ne banjomaria dhe bajamet
  4. rrahim te bardhat derisa te mpiksen mire dhe i bashkojme me pjesen tjeter te perberesve
  5. Hedhim ne taven e embelsirave dhe e veme te piqet ne furre te paranxehur 180° perreth 1 ore
Embelsira eshte gati, ju befte mire!

5receta.com

Nessun commento:

Posta un commento